روستای شکی در شمال مرکزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.از روستا تا باکو 305 کیلومتر فاصله است و جمعیت این روستا 63000 نفر می باشد. شهر شکی در سال 1930 تاسیس شده است و دارای یک شهر و 68 روستا می باشد. شکی یکی از قدیمی ترین شهرستانهای آذربایجان است و دارای آثار تاریخی و باستانی زیادی می باشد. از آثار تاریخی این شهر می توان به  گورستان قدیمی، کاروانسرای، مسجد قدیمی، دره سلمان، دهنه برج روستا و تپه های باستانی و کاخ شکی خان سرای اشاره کرد. شکی دارای غذاهای محلی منحصر به فردی می باشد. مردم شکی روز یک آوریل را روز طنز می نامند و جشن باشکوهی برگزار می کنند.

شهر شکی یکی از شهرهای سرسبز و زیبای آذربایجان است که مهم ترین شهر سرسبز و طبیعت گردی آذربایجان محسوب می شود. میدان اصلی شهر را یک پارک بسیار بزرگ، پر از خانه‌های درختی تشکیل می‌دهد. این قسمت از شهر تقریباً جدید است و در دوره‌ی معاصر شکل گرفته. در شکی قلعه‌ی حاجی چلبی از اهمیت بسیاری برخوردار است، حاجی به نوعی یک قهرمان ملی و پدر معنوی این شهر محسوب می‌شود و مورد احترام مردم است.

رستورانهای این روستا بسیار ارزان هستند و در هر خیابان معروف لا‌اقل یک رستوران خوب را پیدا خواهید کرد. آش و پیتی از غذاهای معروفاین روستا می باشد. پیتی غذایی است که شبیه به آبگوشت خودمان است، حتی طرز خوردن آن همراه با تلیت کردن نان و جدا خوردن گوشت است. همچنین شکی برای شیرینی‌هایش معروف است، حکم حلوایِ شکی در آذربایجان، مثل کلوچه‌ی شمال ایران می‌ماند.گردشگران تور باکو حتما از این روستای زیبا بازدید کنید.

روستای شکی باکو